Atrakcje

Atrakcje turystyczne w Krakowie

Kraków to dawna stolica Polski i siedziba polskich władców. Dziś jedna z ważniejszych europejskich metropolii. To właśnie w stolicy Małopolski znajduje się największy plac miejski średniowiecznej Europy (Rynek Główny), wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kraków posiada również, drugą po Pradze, najstarszą uczelnię wyższą w tej części Europy – Uniwersytet Jagielloński, którego Kampus znajduje się w naszym sąsiedztwie!

Zobacz, co możesz zwiedzić i jak od nas dojedziesz do poszczególnych atrakcji Krakowa.

zobacz więcej

Atrakcje w okolicy

Znajdujemy się na Ruczaju – zielonym obszarze Krakowa, na południu miasta, graniczącym z pięknymi terenami rekreacyjnymi jak Zalew Zakrzówek, Skałki Twardowskiego czy Lasy Tynieckie.

Dla osób lubiących sporty rekomendujemy skorzystanie z pobliskiego Centrum Sportowego Cascada (specjalne rabaty dla naszych gości), znajdującego się w odległości kilkuset metrów od naszego obiektu lub z toru kajakarskiego na Kolnej.

Zobacz jakie jeszcze atrakcje znajdują się w naszej okolicy!

zobacz więcej

Atrakcje dla dzieci

Z myślą o naszych najmłodszych gościach, przygotowaliśmy kilka atrakcji – takich jak kącik malucha, wypożyczalnię gier planszowych i karcianych oraz wielojęzyczną biblioteczkę oraz prezent powitalny!

Ponadto przy naszym aparthotelu znajduje się duży, ogrodzony plac zabaw.

Dzieci mogą również skorzystać z ciekawej oferty Centrum Sportowego Cascada (basen, brodzik, lekcje pływania, tenis) oraz mikroklimatycznej groty solno-jodowej Halit.

Zaledwie kilka kilometrów dzieli nas od krakowskiego ogrodu zoologicznego, kina, ośrodka kultury czy teatru.

zobacz więcej