Jak wybrać miejsce na spotkanie biznesowe?

Zorganizowanie spotkania biznesowego wymaga dużego zaangażowania i uważnej dbałości o szczegóły. Aby takie wydarzenie przebiegło sprawnie i korzystnie dla organizatora, należy wybrać odpowiednie miejsce oraz prawidłowo przygotować przestrzeń. Jak się do tego zabrać? Na co zwrócić uwagę?

Wynajem sali konferencyjnej

Jeśli planujemy spotkanie biznesowe dla większej ilości osób, warto zastanowić się nad wynajęciem sali konferencyjnej. Takie pomieszczenia zapewniają neutralność, dzięki czemu każdy z uczestników będzie mógł czuć się swobodniej, niż w jakiejś spersonalizowanej przestrzeni, np. prywatnym biurze.

Sale konferencyjne są dostosowywane do potrzeb i oczekiwań najemcy. Zależnie od rodzaju spotkania, istnieje możliwość ustawienia mebli według potrzebnego nam układu. Na przykład, na spotkanie biznesowe prawników, ukierunkowane na wystąpienia poszczególnych uczestników, najkorzystniejszym układem będzie układ teatralny. Zapewni on doskonałą widoczność mówiącego oraz jego pomocy multimedialnych. Jeżeli zaś jest to konferencja biznesowa o charakterze dyskusyjnym, warto wybrać układ podkowy – zapewni on swobodny kontakt całej grupie.

Oprócz konfiguracji mebli, należy pamiętać o prawidłowym wyposażeniu wynajmowanej sali szkoleniowej, które będzie potrzebne w czasie takiego spotkania. Przede wszystkim, warto postawić na pomieszczenie klimatyzowane, które zapewni komfort wszystkim uczestnikom. Jeżeli planowane jest przedstawianie prezentacji multimedialnych, wskazane jest wynajęcie miejsca, które dysponuje nowoczesnym sprzętem audiowizualnym, m.in. ekranem, projektorem oraz głośnikami. Dużym udogodnieniem jest także system sterowania salą, pozwalający np. na swobodne przemieszczanie się mówcy i zmienianie pokazu slajdów z każdego punktu sali. Warto też sprawdzić dostępność rolet zaciemniających oraz mikrofonów bezprzewodowych, by spotkanie odbywało się w jak najkorzystniejszych warunkach.

Nieformalne spotkanie biznesowe 

Nie każda rozmowa biznesowa musi odbywać się w prestiżowej sali konferencyjnej. Na spotkania o mniej formalnym charakterze warto wybrać jakieś klimatyczne miejsce o prywatnym charakterze. Mini klub z ekskluzywnym alkoholem i luksusowymi cygarami będzie idealną przestrzenią do swobodnej konwersacji.

Wróć do bloga